Bieżnikowanie opon

Klucze do kaset

Bieżnikowanie opon to inaczej regeneracja opon. Na czym polega ów regeneracja? Na nałożeniu nowego bieżnika tam, gdzie stary został już zużyty. Są dwie możliwości dokonania takiej regeneracji jedna na gorąco lub na zimno efekt taki sam natomiast różni się sposób wykonywania bieżnikowania.

Kierowcy bardzo często nie sprawdzają stanu swoich opon wychodząc z założenia, że zmieniają ja na letnie czy zimowe a dzięki tej zmianie nie zużywają się one w takim stopniu jak te uniwersalne. Nic bardziej mylnego wszystkie opony ulegają zniszczeniu poprzez eksploatację i należy sprawdzać ich stan, nie należy wychodzić z założenia, że są one wieczne, bo tak po prostu nie jest. Jeśli kierowca nie chce inwestować w nowe opony w chwili ich zużycia powinien dokonać bieżnikowania.

Poza bezpieczeństwem, jakie dają dobre opony jest to również obowiązek, jeśli przy kontroli „padnie” stwierdzenie, że nie są one zgodne z przyjętymi normami, kierowca może mieć problem podobnie z resztą sprawa ma się z corocznym przeglądem, który przechodzi każdy samochód po to by został dopuszczony do dalszej jazdy.