Trzeba dobrać opony do pory roku

https://www.filtry-dpf-fap.pl/aktualnosci/jak-wypalic-dpf-czyli-regeneracja-filtra-czastek-stalych serwis ładowarek merlo

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że inaczej opony będą zachowywały się na suchej nawierzchni, inaczej na mokrej, a jeszcze inaczej na zmarzniętej czy obsypanej śniegiem. Dlatego właśnie tak ważne jest to, abyśmy zawsze mieli opony dopasowane do panującej pory roku, bo tylko wtedy będziemy mieli pewność, że w odpowiedni sposób zachowają się podczas jazdy, a co się z tym wiąże, że będziemy mogli dzięki temu uniknąć wypadku.

Zimowe na zimę, letnie na lato

Trzeba wiedzieć, że producenci opon dobrze sobie zdają sprawę z tego, jak ważne są one dla bezpieczeństwa podróżnych, a co się z tym wiąże, dokładają wszelkich starań, aby ich opony były jak najlepsze. Dlatego warto kupować specjalne opony na zimę, takie które zapewnią nam odpowiednią przyczepność na śniegu, a dodatkowo jeszcze dadzą nam gwarancję, że droga hamowania aż tak bardzo się nie wydłuży.

Poza tym, powinniśmy popatrzeć także za odpowiednimi oponami na lato, takimi, które będą się dobrze spisywały nie tylko podczas jazdy po suchej nawierzchni, ale także podczas jazdy w czasie deszczu. Aby czuć się naprawdę bezpiecznie, zwłaszcza zimą, powinniśmy zainwestować w wymianę wszystkich opon, tak aby wszystkie były zimowe.

Są ludzie, którzy decydują się na jazdę na oponach wielosezonowych, które są zarówno na lato, jak i na zimę. Oczywiście mają one odpowiednie atesty, jednak prawda jest taka, że nie będą one aż tak bezpieczne, zwłaszcza zimą, jak wtedy, gdy założymy opony dopasowane do danego sezonu.

To jest tylko złudna oszczędność, bo takie opony przez to, że są eksploatowane cały rok, będą szybciej nadawały się do wymiany, niż opony letnie czy zimowe, używane tylko przez pewien okres w roku. Musimy pomyśleć jakie opony będą dla nas najlepsze, tak abyśmy mieli pewność, że będziemy mogli czuć się z nimi bezpiecznie.