Stacje paliw

Stacje paliw to miejsca gdzie kierowcy mogą tankować są skierowane nie tylko do samochodów osobowych, ale i ciężarowych jak również motocykli. Stacji paliw jest wiele, konkurują ze sobą oferując niższe ceny, karty lojalnościowe, myjnie, możliwość skorzystania z odkurzaczy czy kompresorów generalnie ze wszystkiego, co mogłoby się przydać przed dłuższą i krótszą trasą.

Stacje paliw rozmieszczane są na terenie zarówno miast, ale również na drogach, aby nie dochodziło do sytuacji, że podczas dłuższej podróży kierowca nie może zatankować a ma pusty bak. Wprowadzone zostały stacje paliw samoobsługowe, czyli nie ma na nich obsługującej osoby, wszystkie czynności wykonywane są przez kierowcę tankowanie oraz płatność.

Nie stanowi żadnego problemu, jeśli kierowca chce otrzymać fakturę, ponieważ na podstawie paragonu może o nią poprosić w placówce lub też wiele stacji umożliwia rejestrację i wystawianie faktur drogą elektroniczną, dodatkowo stacje paliw coraz częściej przypominają galerie, w których możemy dokonać zakupów jak również poczuć się jak w restauracji lub kawiarni.