Samochód sterowany urządzeniem mobilnym

Samochody potrafiące jeździć bez pomocy ludzkich rąk, to niestety daleka przyszłość. Opracowano jednak pomysł, który znacznie zbliży firmy samochodowe w tym kierunku. Mowa o samochodach sterowanych urządzeniem mobilnym. Chociaż w garażach koncernu Google istnieją pierwsze prototypy pojazdów, które są w stanie przemieszczać się bez kierowcy, to niestety naszpikowane są masą drogiej elektroniki i czujników ruchu, potrzebujących ogromnej ilości mocy.

www.nobleinstruments.pl

Znacznie prostsze rozwiązanie znaleźli inżynierowie z MIT, stawiając na półautonomiczny system sterowania. Rola człowieka ograniczona będzie do drobnych korekt, w razie zagrożenia najechania na przeszkodę. Według Sterlinga Andersona, dyrektora projektu, w przyszłości będzie można instalować aplikacje w telefonach komórkowych, które zgodnie ze wskazówkami kierowcy, wprowadzą odpowiednie korekty. Inteligentne systemy parkowania oraz cofania montowane są w samochodach już od kilku lat.

Najwyższa pora na inteligentne samochody, które poprowadzą pasażerów prosto do celu. Niestety dotyczy to nowych samochodów, ominie to samochody używane Gostyń.