Okulary rozszerzające rzeczywistość

Przemysł gier komputerowych już od wielu lat proponował wprowadzenie zmian do świata rozrywki. Liczne pomysły na kontrolery ruchu okazały się jednak tymczasową modą i ciekawostką na imprezie u znajomych, niż prawdziwym przełomem. Tradycyjne pady wciąż odgrywały pierwsze skrzypce.

Rewolucją okazać się mogą okulary rozszerzające rzeczywistość. Pomysł na gogle, które umożliwiają większe zaangażowanie podczas grania, nie jest niczym nowym. Jednak na trochę inny pomysł wpadli inżynierowie, którzy opracowali urządzenie o nazwie Oculus Rift.

Jego najnowsza wersja, połączona z systemem True Audio, gwarantuje kompletne odseparowanie zmysłów wzroku i słuchu, od otaczających go bodźców. Dzięki temu gracz siedzący wygodnie w fotelu, może cieszyć się pełnią rozrywki, nawet jeśli w kuchni ktoś inny miesza ciasto za pomocą głośnego miksera. Hełmy tego typu to nie tylko doskonałe narzędzie do gier, lecz również świetny sposób na oglądanie filmów lub uczenie się.

Zwłaszcza to drugie rozwiązanie może okazać się strzałem w dziesiątkę. Interaktywne studia bez wychodzenia z domu mogą zrewolucjonizować edukację.