Montażownica

Montażownica to maszyna, która należy do wyposażenia warsztatów samochodowych jest ciężka, może być pozioma lub stojąca – pionowa nie jest całkowicie bezobsługowa, niezbędna jest obsługa człowieka. Do czego jest używana? Do nakładania opon na felgi. Montażownice przeznaczone są do wyważenia, kół co jest bardzo ważnym czynnikiem, bo odpowiada za bezpieczeństwo prowadzenia samochodu.

Są ich rożne rodzaje takie, które mają za zadanie podnieść samochód, ale również takie, na których w zasadzie kładzione są tylko opony. Z pozoru błaha sprawa, wymiana opon czy sprawdzenie bieżnika mogą czasem uratować kierowcy życie. Wielu ludzi nie zwraca na to uwagi na szczęście raz do roku każdy pojazd powinien przejść przegląd na stacji kontroli pojazdów, gdzie wszystkie elementy, które ewentualnie mogłyby zagrażać życiu są precyzyjnie sprawdzane.

Zdarza się, że i takie samochody, które absolutnie nie powinny znajdować się na drodze, jednak się znajdują, ale analogiczną sytuację mamy z kierowcami na to bezpośrednio nie mamy wpływu.