Konwoje

www.wystawa-galeria.pl https://rowerek.pl/pol_m_Buty-i-odziez-246.html

Nie każdy zdaje sobie do końca sprawę z tego, czym zajmuje się konwojent i czym tak w zasadzie są konwoje. Tymczasem konwojent to nikt inny jak osoba, która odpowiedzialna jest za zabezpieczenie przewożonego mienia – czy to przed rabunkiem, czy też przed zaginięciem czy zniszczenia. Najczęściej przewożonym mieniem są oczywiście pieniędzy, a więc konwoje będą zajmować się ochroną przewożonych z banku do banku lub z banku do bankomatu pieniędzy. Warto przy tym pamiętać, że aby konwój był jak najbardziej skuteczny wymagana jest dobra praca w zespole, gdyż w skład konwoju wchodzi kilka osób. Chodzi tutaj przede wszystkim o jednego lub kilku konwojentów, ale też o dowódcę oraz kierowcę i ewentualnie jakieś inne dodatkowe osoby jak na przykład kasjer. Tak czy siak, każdy w konwoju powinien dobrze znać swoje miejsce, rolę oraz zadania.

Najważniejszą osobą, która podejmuje decyzje jest oczywiście dowódca konwoju – to on odpowiedzialny jest za to, aby konwoje były skuteczne, ale też za to, by zachować bezpieczeństwo wszystkich pozostałych pracowników oraz powierzonego mienia. Głównie dlatego jest to z reguły osoba, która ma już spore doświadczenie i wie, w jaki sposób zachować się w różnego rodzaju sytuacjach.

Kto może zostać konwojentem?

Nie ma żadnych wątpliwości, że konwoje w wielu przypadkach są bardzo potrzebne i świetnie spełniają swoje zadanie. Wiele osób zastanawia się jednak, w jaki sposób zostać konwojentem – nie jest to wcale takie łatwe, gdyż taka osoba musi przede wszystkim postarać się o wpis na listę Kwalifikowanych Pracowników Ochrony, a do tego musi również posiadać pozwolenie na broń, nie wspominając już o wyrobieniu odpowiednich uprawnień. Jednocześnie, do wpisu na listę Kwalifikowanych Pracowników Ochrony wymagane jest spełnienie między innymi takich warunków jak:

  • skończone minimum 21 lat,
  • posiadanie zdolności do czynności prawnych,
  • świadectwo ukończenia co najmniej gimnazjum,
  • nienaganna opinia powiatowego komendanta policji,
  • pozytywne badania psychologiczne i lekarskie,
  • pozytywne ukończenie różnych kursów i szkoleń na pracownika ochrony fizycznej.

Jak więc widzimy, nie jest wcale łatwo zostać konwojentem, lecz jeśli już nam się uda to z pewnością będziemy mogli cieszyć się ciekawą pracą – tym bardziej, że konwoje to bardzo odpowiedzialne zajęcie, w którym najważniejsza jest ochrona i zabezpieczenie przewożonego mienia.