Czy zlecić przechowanie opon danej firmie?

www.52um.pl oponyprzez.net

Zakup opon z pewnością nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza jeśli stajemy przed dylematem, czy kupować nowe czy używane. Różnica między nimi to nie tylko różnica w ich jakości, ale również w cenie, a przy oponach używanych może być ona bardzo kusząca. Jednak nie mniej problematyczne może być ich przechowywanie. Jeszcze pół biedy jeśli mamy własny dom, garaż i dużo miejsca na zamontowanie profesjonalnego stojaka do opon. Wówczas wystarczy się dowiedzieć, w jaki sposób je przechowywać, aby mieć pewność, że spokojnie będziemy mogli z nich korzystać przez dłuższy czas. Ale co zrobić jeśli miejsca na przechowanie opon nie mamy? Przechowywać je w nieodpowiedni sposób i ryzykować pogorszenie ich jakości, czy zapłacić odpowiedniej firmie, aby zamiast nas przechowała nasze opony?

Co zyskujemy?

Jeżeli dojdziemy do wniosku, że nie chcemy się przyczyniać do pogorszenia stanu naszych opon, poprzez ich nieodpowiednie przechowywanie, to koniecznie musimy poszukać firmy, która przechowa je za nas. Czasami wulkanizatorzy mają od razu taką opcję, że jeśli zmieniamy u nich opony, to również u nich możemy je przechować. Jeśli jednak nasz wulkanizator nie oferuje nam takiej możliwości, to sami powinniśmy się rozejrzeć za firmą, która będzie oferowała taką usługę. Warto wówczas poszukać kilka takich miejsc porównać ceny jakie będą nam tam proponowane, jak również opinie, jakie o nich mają wcześniejsi użytkownicy. Jeśli zdecydujemy się skorzystać z tej możliwości, to już nie będziemy musieli się martwić, gdzie przechowywać nasze opony, tak aby było to robione w odpowiedni sposób.

Możemy być pewni, że w takiej firmie będą mieli odpowiednie do tego miejsca i specjalne stelaże przeznaczone dla konkretnego rodzaju opon, bez względu na to, czy będziemy je mieli bez felg czy z felgami. Dodatkowo możemy być również pewni, że opony te będą przechowywane w odpowiednich warunkach, w miejscu gdzie będzie sucho i czysto, a dodatkowo ludzie, którzy będą się nimi zajmowali, będą pamiętali aby przynajmniej raz w miesiącu zmieniać ich ułożenie. To oznacza, że będziemy mogli być spokojni o nasze opony, mając pewność, że nic złego nie będzie się z nimi działo.

Jakie są minusy?

Jeżeli sami przechowujemy nasze opony, to musimy mieć do tego odpowiednie miejsce, pamiętać o ich obracaniu i zajmujemy sobie dość sporą przestrzeń, ale jednocześnie nie musimy za to płacić sporych pieniędzy. Jeśli zdecydujemy się na przechowywanie opon w miejscach, które zostały specjalnie do tego przygotowane, to musimy się liczyć z tym, że będziemy mogli skorzystać z profesjonalnych usług na najwyższym poziomie, ale jednocześnie będziemy musieli za te usługi odpowiednio zapłacić. Nie mniej, myślę że warto to zrobić, zwłaszcza że będziemy mieli pewność, iż nasze opony nie ulegną zniszczeniu, a więc nie będziemy musieli wydawać sporych pieniędzy na nowy komplet. Z pewnością chociażby dla tych oszczędności, warto się zgodzić na ponoszenie opłat związanych z prawidłowym przechowywaniem opon w specjalistycznych firmach. Warto zobaczyć co mogą nam zaproponować firmy przechowujące opony. Może się okazać, że ich oferta będzie znacznie ciekawsza niż początkowo sądziliśmy. Jedno jest pewne, nasze opony będą przechowywane dokładnie tak, jak być powinny.