Czy warto kupić laktator przed porodem?

www.katarzynalaska.pl

Kobiety przygotowujące się do porodu i sprawdzające listę akcesoriów, w które powinny się zaopatrzyć, czasami się zastanawiają czy niektóre produkty warto kupić jeszcze przed porodem. Czy poczekać aż dziecko pojawi się na świecie i ewentualnie wówczas, w razie konieczności dokonać danego zakupu. Jednym z takich akcesorów, które mogą wzbudzać tego typu wątpliwości, może być laktator. Czy faktycznie trzeba go mieć jeszcze przed pojawieniem się dziecka, czy trzeba go zabrać do szpitala, czy można go kupić po porodzie, jeśli okaże się, że faktycznie jest nam potrzebny? W końcu znajdziemy go w każdej aptece, więc nie powinniśmy mieć problemów, aby go zdobyć w ciągu paru minut.

Szpitale też je oferują

Jeżeli nie kupimy laktatora przed porodem, to warto wiedzieć, że w razie czego szpitale mają swoje, a więc będziemy mogły skorzystać z ich. Jednak wówczas musimy się liczyć z tym, że będą one używane też przez inne kobiety, co niekoniecznie musi nam odpowiadać, a do tego jeszcze nie zawsze będzie on dostępny wtedy, gdy będzie potrzebny. Poza tym nigdy nie wiemy, czy od razu po porodzie będziemy miały pokarm. Jeśli go nie będzie, laktator przyda się, aby pobudzić pracę gruczołów odpowiadających za produkcję mleka. Zabierając go ze sobą do szpitala, będziemy mogły go wykorzystać od razu, gdy zajdzie taka potrzeba.

Nawet mając mleko

Co więcej, może się okazać, że już od pierwszej chwili będziemy miały mleko, aby wykarmić swoje dziecko. Może się jednak okazać, że będzie go za dużo, że dziecko nie będzie zjadało wszystkiego, a zalegający w piersi pokarm będzie prowadził do stanu zapalnego. Wówczas także powinnyśmy jak najszybciej odciągnąć jego nadmiar, aby nie doprowadzić do większych problemów. Oczywiście będziemy mogły skorzystać z tego oferowanego przez szpital, albo poczekać aż ktoś z rodziny dowiezie nam laktator. Jednak im dłużej będziemy czekać, tym gorzej będą się miały nasze piersi, a więc tym trudniej później będzie nam odciągnąć mleko. Prawda jest taka, że nigdy nie możemy przewidzieć jak zachowają się nasze piersi po porodzie, czy będziemy miały mleko czy nie. Czy będzie go za mało, albo za dużo. Laktator nie jest drogi, nie zajmuje wiele miejsca i na pewno przyda się w późniejszym czasie, gdy będziemy chciały gdzieś wyjść bez dziecka i będziemy musiały mu zostawić mleko. Dlatego warto go kupić jeszcze przed porodem i mieć w razie czego w torbie podczas pobytu w szpitalu.

Może się okazać, że już wówczas będzie nam potrzebny, a jeśli nie, na pewno skorzystamy z niego w późniejszym czasie.