Big Roy, czyli olbrzymi ciągnik przemysłowy

wózek widłowy serwis https://koparki.pl/filtr-paliwa/

Największe maszyny przemysłowe wyprodukowane przez człowieka maja swoje zastosowanie nie tylko przecież w kopalniach i przemyśle budowlanym. Znaleźć je możemy w najróżniejszych miejscach jak chociażby na polach, wykonujące prace związane z ich zagospodarowywaniem i uprawami rolniczymi. Już w odległych latach 70-tych powstał w Kanadzie prototyp wielkiego ciągnika, ciągnika jak się później okazało jedynego w swoim rodzaju.

Będący dziełem firmy Versatile stał się jedyną taką maszyną na całym świecie. Otrzymał nazwę Big Roya, czyli Wielkiego Roya. Big Roy został wyposażony w osprzęt czyniący z niego największy ciągnik świata.

www.2012gniewojca.pl

Osiem kół, silnik o mocy 600 koni mechanicznych, olbrzymi zbiornik paliwa mieszczący jednorazowo ponad 2000 litrów paliwa oraz cały jego korpus wraz z wyposażeniem, łącznie stanowiło maszynę o ciężarze prawie 26200 kilogramów. To właśnie uczyniło z tej maszyny monstrualnego potwora. Na dziś dzień znalazł swoje miejsce w Muzeum Manitoba Agricultural w Kanadzie w miejscowości Austin.