Agregat prądotwórczy

serwis opon Szczecin Tureckie opony Ozka

Agregaty prądotwórcze inaczej zwane generatorami, stanowią źródło prądu składając się z prądnicy synchronicznej, rozdzielnicy elektrycznej oraz silnika spalinowego jak również urządzeń kontrolno-pomiarowych.

Możemy je podzielić w zależności od mocowania, czyli agregaty mocowane na stałe oraz ruchome, jak również w zależności od sterowania ręczne oraz z automatycznym sterowaniem.

Agregaty wykorzystywane są w wielu miejscach przede wszystkim w warsztatach samochodowych, ale nie tylko przede wszystkim tam, gdzie niezbędny jest prąd elektryczny w przypadku, gdy tego „zabraknie” potrzebny jest właśnie wspomniany agregat.

Na rynku dostępne są różne warianty zakup nowego, używanego, ale również możliwość wypożyczenia na określony czas wówczas oczywiście mówimy o tych, które nie mają stałej instalacji i jest możliwość ich przemieszczenia z jednego do drugiego miejsca.

24h/d Tyre services

Ich zastosowanie znalazło miejsce w warsztatach samochodowych z dwóch przyczyn: jedna, że warsztat bez prądu nie jest w stanie funkcjonować a z drugiej do samej naprawy/obsługi pojazdów.